domov

SLO

ZALOŽBA   vozicek

Pretekla priznanja

Od leta 2015 naprej v skladu z 12. in 13. členom Pravilnika o podelitvi priznanj Blaža Kumerdeja Komisija za podelitev priznanj Blaža Kumerdeja (Tomaž Krajnc, mag. Andreja Čuk, Jožica Pika Gramc, mag. Natalija Kocjančič, mag. Minka Vičar) opravi izbor 5 kandidatov ali izjemoma več kandidatk oziroma kandidatov izmed prispelih predlogov.


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2018

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalnih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Gimnazija Nova Gorica
  • Barbara Oder, učiteljica razrednega pouka na Osnovni šoli Kajetana Koviča Poljčane
  • Biotehniški center Naklo – Srednja šola in gimnazija
  • Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
  • Strokovna skupina za razvijanje in uvajanje posodobitev v pedagoško prakso Osnovne šole Janka Glazerja Ruše (Ljiljana Mićović Struger; vodja, Tatjana Lubej, dr. Andreja Kljajič, Boštjan Ravnjak, Franc Jakoš)
  • Tatjana Kerin, učiteljica matematike na Osnovni šoli Leskovec pri Krškem

Obrazložitev nagrajencev 2018, novica in fotogalerija


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2017

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Radica Slavković, Vrtec Sežana
  • Osnovna šola Gustava Šiliha Velenje
  • Osnovna šola Solkan
  • Osnovna šola Dragotina Ketteja Ilirska Bistrica
  • Gimnazija Ravne na Koroškem

Obrazložitev nagrajencev 2017


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2016

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • MARTA SAMOTORČAN, ravnateljica Vrtca Vrhnika
  • POLONA LEGVART, profesorica pedagogike in učiteljica razrednega pouka na Osnovni šoli Bratov Polančičev v Mariboru
  • SONJA MARUŠIČ, učiteljica biologije na Srednji šoli Veno Pilon Ajdovščina
  • OSNOVNA ŠOLA BRŠLJIN
  • OSNOVNA ŠOLA NAKLO
  • dr. NATAŠA KRALJ, učiteljica nemščine in slovenščine v Mariboru na Prvi gimnaziji in na Srednji elektro-računalniški šoli

Obrazložitev nagrajencev 2016


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2015

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • GIMNAZIJA CELJE – CENTER,
  • OSNOVNA ŠOLA DOBJE,
  • DARINKA GILČVERT BERDNIK, učiteljica biologije, naravoslovja in izbirnih predmetov na OŠ Pod goro Slovenske Konjice in na Gimnaziji Slovenske Konjice,
  • OSNOVNA ŠOLA SAVA KLADNIKA SEVNICA,
  • Mag. IVAN LORENČIČ, ravnatelj II. gimnazije Maribor.

Obrazložitev nagrajencev 2015


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2014

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Projektni tim Srednje ekonomske in trgovske šole Šolskega centra Nova Gorica, ki ga sestavljajo Nastja Valentinčič Al Bukhari, Nives Čotar, Nataša Kabaj Bavdaž in Andreja Polanc
  • Mira Prel, učiteljica glasbe ter zborovodkinja na OŠ Franca Lešnika – Vuka v Slivnici pri Mariboru
  • Alja Verdinek, svetovalna delavka v vrtcu Ravne na Koroškem 
  • Bernarda Devetak, profesorica biologije na II. gimnaziji Maribor 
  • Osnovna šola Vojke Šmuc Izola

Obrazložitev nagrajencev 2014, Govor direktorja, Nagovor predsednika komisije


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2013

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Mirsad Skorupan, učitelj geografije in zgodovine v bolnišničnih oddelkih OŠ Ledina
  • Osnovna šola Antona Janše Radovljica
  • Osnovna šola Dobravlje
  • Osnovna šola Belokranjskega odreda Semič  
  • Osnovna šola Gustava Šiliha Laporje.

Obrazložitev nagrajencev 2013


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2012

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Osnovna šola Lava Celje za odlično partnerstvo pri razvijanju inovativnih procesov, ki vodijo do ustvarjalnega učnega okolja in demokratičnih odnosov med vsemi udeleženci izobraževanja ter za udejanjanje inovativnih idej v projektih Zavoda, za področje osnovne šole,
  • Osnovna šola Ljudski vrt Ptuj za odlično partnerstvo pri razvoju ter uvajanju koncepta in dela z nadarjenimi učenci osnovne šole,
  • Zavod za usposabljanje Janeza Levca iz Ljubljane  za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno –izobraževalno prakso na področju usposabljanje otrok s posebnimi potrebami,
  • Projektna skupina iz vrtca Kekec Grosuplje, ki jo sestavljajo Alenka Vidmar, logopedinja in vodja projektne skupine, Majda Fajdiga, ravnateljica vrtca, ter vzgojiteljice predšolskih otrok: Petra Bor, Darja Brčan, Helena Ferjan, Branka Okorn in Taja Ožbolt Ilaš za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju modela inovativnih in učinkovitih didaktičnih pristopov za razvoj jezikovnih, komunikacijskih in socialnih kompetenc otrok v vrtcu,
  • Razvojni tim za inovacijski projekt Opismenjevanje in razvoj vseh čutil na OŠ Jakob Aljaž v Kranju, ki ga sestavljajo mobilna specialna pedagoginja Magda Štupnikar  ter učiteljice prvega triletja Darja Pintar, Tatjana Murovec in Emina Veselič za odlično partnerstvo pri razvoju in diseminaciji priročnika Opismenjevanje in razvoj vseh čutil.

Obrazložitev nagrajencev 2012


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2011

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Majda Pipan, pomočnica ravnateljice Vrtca Škofja Loka, za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje predšolske vzgoje,
  • mag. Terezija Zamuda, ravnateljica OŠ Prežihovega Voranca Bistrica v občini Črenšovci, za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje osnovne šole,
  • Osnovna šola Globoko, za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje osnovne šole,
  • mag. Aleksander Vališer, ravnatelj Centra za vzgojo, izobraževanje in usposabljanje Velenje, za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje vzgoje in izobraževanja otrok s posebnimi potrebami,
  • mag. Jožica Virk Rode, profesorica sociologije na Gimnaziji Jožeta Plečnika Ljubljana, za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje srednje šole. 

Obrazložitev nagrajencev 2011



Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2010

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Tatjana Prešern, ravnateljica vrtca Hans Christian Andersen za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje predšolske vzgoje,
  • Druga osnovna šola Slovenj Gradec za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje osnovne šole,
  • IV. osnovna šola Celje za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje osnovne šole,
  • Projektna skupina za uvajanje medpredmetne kompetence “Učenje učenja v pouk” Gimnazije Kočevje v sestavi: mag. Jasna Vesel, mag. Darja Delač Felda, Tomaž Markovič, Zorica Potisk, Loti Mesojedec Behin, Lucija Kos Bartol, Vanja Novak, Tanja Masterl, Ela Bečirovič in Ana Mihelič, za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje srednjih šol,
  • Skupina za zbiranje in oblikovanje gradiv za “Nauk o glasbi” Glasbene šole Postojna v sestavi: Brigita Tornič Milharčič, Karmen Širca Costantini in Mojca Širca Pavčič, za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje glasbenega šolstva.

Komisija za odpiranje vlog za podelitev priznanj BK za leto 2010 (mag. Majda Naji, Nadja Malovrh, Domen Petelin) je na seji, 6. januarja 2011 ugotovila, da je do roka, 17. decembra 2010, prispelo na Zavod 9 predlogov, od tega 2 predloga za vrtce, 4 predlogi za osnovno šolo, 2 predloga za srednjo šolo in 1 predlog za glasbeno šolo.

Obrazložitev nagrajencev 2010



Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2009
za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Osnovna šola Jela Janežiča Škofja Loka za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje šol za otroke s posebnimi potrebami.
  • Blanka Gerič za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje predšolske vzgoje.
  • Osnovna šola Franceta Prešerna Crenšovci za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje osnovne šole.
  • Boštjan Repovž za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje osnovne šole.
  • I. gimnazija v Celju za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v partnerskem sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo za področje srednjih šol.

Na razpis je prispelo 31 predlogov. Za področje predšolske vzgoje so prispeli 4 predlogi, za področje osnovne šole 14, za področje srednje šole 4 predlogov in za področje šolstva otrok s posebnimi potrebami 2 predloga, 1 predlog za dijaški dom, 1 predlog za vrtec in osnovno šolo, 3 predlogi so bili nepopolni, 2 predloga pa prepozno poslana.

Obrazložitev nagrajencev 2009


Priznanje Blaža Kumerdeja Zavoda RS za šolstvo za leto 2008

za odlično partnerstvo posameznikov, skupin ali institucij pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževanih ustanovah, v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo, so prejeli:

  • Center za usposabljanje, delo in varstvo Črna na Koroškem za odlično partnerstvo z Zavodom RS za šolstvo pri razvoju in uvajanju novosti na področju vzgoje in izobraževanja otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami.
  • Živana Safran, predmetna učiteljica slovenščine in nemščine na Osnovni šoli Kapela, za odlično partnerstvo z Zavodom RS za šolstvo pri razvoju in uvajanju novosti na področju osnovnega šolstva.
  • Projektna skupina inovacijskega projekta »Kvalitetne razredne ure – pot do boljšega počutja v šoli« Gimnazije Novo mesto za odlično partnerstvo z Zavodom RS za šolstvo na področju srednjega šolstva pri razvoju in uvajanju novosti.
  • Dr. Marcela Batistič Zorec, docentka za razvojno psihologijo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, za odlično partnerstvo z Zavodom RS za šolstvo in dosežke pri razvoju in uvajanju novosti na področju predšolske vzgoje.
  • Osnovna šola Janka Padežnika Maribor za odlično partnerstvo z Zavodom RS za šolstvo pri razvoju in uvajanju novosti na podrocju osnovnega šolstva.

Na razpis je prispelo 29 predlogov. Za področje predšolske vzgoje so prispeli 4 predlogi, za področje osnovne šole 18, za področje srednje šole 5 predlogov in za področje šolstva otrok s posebnimi potrebami 2 predloga.

Obrazložitev nagrajencev 2008

Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on Twitter