Opis
V rubriki Širimo obzorja odstiramo zgodovino gradu Planina pri Sevnici, enem najstarejših štajerskih gradov, pod katerim je nastal kasnejši trg Planina pri Sevnici. Naselje se v zvezi z gradom omenja že leta 1190. Drugi članek istega avtorja obravnava Plešivški (Urškin) dvor pod Uršljo goro, nekdaj eno največjih kmetij, kjer so lastniki od konca 18. stoletja smeli uporabljati celo plemiški naziv in posedovali kmetijo po v fevdalnem času najbolj ugodnem kupnem pravu. V to številko smo uvrstili tudi članek Ane Vovk o naravnih rešitvah za protipožarno varnost, ki na konkretnih primerih kaže, kako so lahko tovrstne rešitve enostavne in tudi učinkovite.
Sledita članka s področja didaktike; prvi je nekakšno nadaljevanje članka iz zadnje številke prejšnjega letnika, v katerem avtorica razčlenjuje in predstavlja priročnik v zvezi z uporabo geografske terminologije. V drugem članku pa Katja Rozman predstavlja različne taksonomije pri pouku geografije.
O vključevanju geografskih ciljev v kurikul v vrtcih oziroma o tem, kako geografijo razumejo vzgojitelji predšolskih otrok pišeta Stanko Pelc in Jana Štok Pavlin.
V Zanimivostih preberite o pomenu ozona in pojavljanju ozonske »luknje«, Pedagoški orehi pa se osredotočajo na kriterije uspešnost; element, ki ga je smiselno vključiti pri več fazah poučevanja.
Vabljeni k naročilu in branju!